ארון לחומרים דליקים – חשוב לקחת בחשבון

 
אחסון חומרים דליקים במעבדות, היכן שהם נפוצים מאד, מצריך התייחסות מיוחדת המתחילה בשילובו של ארון בטיחות לדליקים בהתאמה מלאה לסוג המעבדה. בין אם אלה חומרים כימיים, דלקים, חומצות מסוגים שונים או כל חומר מסוכן אחר המוגדר כחומר דליק, עליו להיות מאוחסן כהלכה כדי למנוע התפרצות של שריפה או תאונת במעבדה. אפיון נכון של הצרכים והבנת המאפיינים המיוחדים של החומרים הדליקים היא הפעולה הראשונה שיש לנקוט בה כאשר מתכננים להציב ארונות בטיחות לדליקים, וזאת כמובן לצד התייחסות לצרכים נוספים אותם מכתיבה המעבדה עצמה.


הבטיחות היא מעל לכל

ארונות הבטיחות מאפשרים אחסון של חומרים דליקים מסוגים שונים, תוך שמירה על ארגון וסדר בצורה בטיחותית. הארונות עשויים משכבות חומר המונע התלקחות ומצופים בלוחות מתכת. מכיוון שסכנת התלקחותם של החומרים המאוחסנים בתוך ארון בטיחות לדליקים היא גבוהה ומכיוון שיש סכנה לריאקציה שלהם עם חומר אחר, שעשויה להיות מסוכנת מאד ואף לפגוע בעובדים, השימוש בחומרי הגלם המתאימים לארון הוא הכרחי.
על ארונות הבטיחות לעמוד בהגדרות הבטיחות המקומיים ותקני איכות אירופאיים המחמירים ביותר וכמובן גם לעמוד במבחן עמידות אש ל-90 דקות שריפה. חשוב מאד לאפשר את הפרדת החומרים השונים בתוך הארון או להפריד לחלוטין חומרים שאסור שיבואו במגע. בתוך הארון ניתן לאחסן, על מדפיו, מיכלים מסוגים וגדלים שונים, חביות, בקבוקים ועוד. על מדפי הארון להיות חזקים ועמידים כך שיישאו בהצלחה את משקלם של האלמנטים השונים, המונחים עליהם.


 

להתאים את הארון לצרכים השונים

לרוב מתכננים את הארון כך שיתאים לסוג המיכלים שאותם מעוניינים לאחסן בו וכן תוך התייחסות לתנאיה ומאפייניה של המעבדה. יש לקחת בחשבון את נפחם ואת משקלם של החומרים הדליקים אותם מעוניינים לאחסן בארון ולוודא כי הארון יהיה נגיש לעובדי המעבדה.
זקוקים לארונות מאיכות גבוהה לצורך אחסון חומרים דליקים במעבדה? חברת Mintz – Lab Systems היא הכתובת הנכונה לפנות אליה ולהיעזר בשירותיה. החברה מתמחה בתכנון, בעיצוב ובייצור פתרונות ריהוט בהתאמה מלאה. מייבאת ארונות לחומרים דליקים בתקן 90 דקות, המיועדים לסביבת המעבדה. לסקירת כלל השירותים המוצעים על ידי החברה, לחצו כאן וליצירת קשר ישיר, התקשרו ל – 08-9303666