תכנון ארון לחומרים דליקים – איך משלבים אותו כהלכה?

 
ארון לחומרים דליקים נדרש לעמוד בסטנדרטיים גבוהים ביותר ובהנחיות הבטיחות המתייחסות לאחסונם של חומרים דליקים מסוכנים. ניתן למצוא כיום במעבדות ברחבי הארץ, העולם ובעיקר באירופה ארונות לחומרים דליקים, העמידים בפני אש במינימום של 90 דקות. בארונות אלה אפשר לאחסן בבטחה חומרים דליקים מסוגים שונים, לרבות נוזלים דליקים, ובכך להפחית את הסיכוי לדליקה לא רצויה ולסכנה של ממש בתוך המעבדה. מטרתם העיקרית של ארונות אלה היא ליצור סביבה ראויה ובטוחה יותר, ולהגן הן על המתקנים האחרים בתוך המעבדה אך בעיקר על העובדים שבה.
 

אחסון בטוח בתחומי המעבדה

בין אם אלה נוזלים דליקים, כימיקלים מסוגים שונים או חומצות, כאשר הם נמצאים בסביבת העבודה ישנו חשש תמידי מפני תאונות, דליפות של גזים רעילים, דליקות אש ואסונות, מהם חייבים להימנע. בזכות ארונות לחומרים דליקים אפשר לספק את הביטחון המקסימאלי הנדרש במעבדה ובכך לצמצם את חשיפתם של העובדים לאותם חומרים מסוכנים ולהימנע מאותם אסונות לא רצויים.
ניתן כיום לאחסן בארונות אלה, המתוכננים ומעוצבים בהתאמה מלאה לחומרים השונים, מגוון רחב של חומרים מסוכנים ודליקים. חומרים אלה מאוחסנים בצורה מאורגנת ומבודדת בתוך הארון והם מוגנים מפני שריפות והתלקחויות. במקרים של שריפות, יכולים עובדי המקום להתפנות בבטחה ובמהירות ולהתרחק ממקור סכנת האש. ארונות הבטיחות נדרשים לעמוד בתקנים אירופאיים מחמירים במיוחד ובהנחיות הבטיחות המקומיות המתמקדות באחסון חומרים מסוכנים. באמצעות ארונות אלה ניתן להגדיל את כמות החומרים הדליקים המאוחסנים בשטחי המעבדה במקום לשנע אותם בצורה מסכנת ממקור אחסון מרוחק. ארונות הבטיחות מגיעים במידות שונות ובדגמים שונים והם מותאמים לסביבת העבודה ולצרכיה.
 
 
 
זקוקים לארונות מאיכות גבוהה לצורך אחסון חומרים דליקים במעבדה? חברת Mintz – Lab Systems היא הכתובת הנכונה לפנות אליה ולהיעזר בשירותיה. החברה מתמחה בתכנון, בעיצוב ובייצור פתרונות ריהוט בהתאמה מלאה. מייבאת ארונות לחומרים דליקים בתקן 90 דקות, המיועדים לסביבת המעבדה. לסקירת כלל השירותים המוצעים על ידי החברה, לחצו כאן וליצירת קשר ישיר, התקשרו ל – 08-9303666