מנדפים – היסטוריה, שימושים ותקנים

הרעיון הבסיסי לפעולת המנדף עלה ע"י תומאס ג'פרסון כבר בשנות ה-20 של המאה ה-19. תצורת המנדפים שאנו מכירים היום נבנתה בתחילת המאה ה-20 ע"י תומאס אדיסון ובשנת 1923 נעשה שימוש באוניברסיטת לידס במנדף מודרני ששמר על צורתו עד ימינו. אך מאז הם עברו לא מעט שינויים, תהפוכות ובעיקר – שדרוגים. התפתחות מנדפים הגיעה בעקבות שינויים בנושא הוראות הבטיחות שתעדכנו לצורך שמירת בטיחות העובדים וכתוצאה מכך נכתבים ומתעדכנים באופן שותף תקנים ספציפיים למנדפים.


לשמור על סביבת עבודה בטוחה

מנדפים, המשמשים בעיקר במעבדות בהן ישנם חומרים המוגדרים בעלי סיכון לעובד ונדרש לספק לו הגנה מתאימה. מטרת המנדף הינה סילוק החומרים המסכנים את העובד ובכך לספק סביבת עבודה בטוחה במעבדה. המנדפים פולטים את האוויר באמצעות מערכת יניקה אל מחוץ למבנה.
יניקת האוויר במנדף מבוצעת על ידי מערכת יניקה הבנויה ממערך תעלות ומפוח ובנוסף מקובל להשתמש במערכת בקרה והתראה המספקת שמירה על מהירות אוויר קבועה בחלון המנדף וחוסכת אנרגיה.
ייצור מינדפים נעשה על פי תקן כגון תקן ישראלי 1839, תקן אירופאי 14175EN אשר מגדירים את צורת הבניה, בדיקת המנדפים לעבודה תקינה, שימוש נכון במנדף ותחזוקה בסיסית.
חומרי המבנה צריכים לספק סביבה עמידה ומתאימה לחומרים בהם משתמשים, משטח העבודה במנדף אשר "סופג" את הריכוזים הגבוהים של החומרים מיוצר מחומרים כגון: משטח טרספה, משטח קרמי, משטח נירוסטה ועוד. תכנון המנדף בחברת מינץ נעשה בהתאמה לדרישות הלקוח תוך התייחסות לסביבת העבודה והתאמתה למשתמש.


בחירת מנדף נכונה

למעוניינים להתקין מנדף מחיר טוב חשוב לוודא את איכותו של המנדף ומידת התאמתו לכלל הצרכים. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי המנדפים דורשים תחזוקה תקופתית וכי עליהם להיות מותאמים, בין היתר, גם לתשתיות הצנרת והחשמל שבמעבדה.
זקוקים למנדפים מאיכות גבוהה? חשוב לכם שהם ישתלבו כהלכה בחלל ויספקו לכם את המענה המלא שבו אתם מעוניינים? חברת Mintz – Lab Systems היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. החברה מתמחה בתכנון, בעיצוב ובייצור פתרונות למעבדות כימיות כגון ריהוט, מנדפים בהתאמה מלאה ומערכות יניקה המספקים מענה כולל ללקוח.
 
 
 
לסקירת כלל השירותים המוצעים על ידי החברה, לחצו כאן וליצירת קשר ישיר, התקשרו ל– 08-9303666